türk ifşa
WM Aracı / Webmaster Forumu | Buraya Bir Bak ?
wm aracı
 • Admin
 • 2.517 views
 • 23 Temmuz 2016
 • 17
 •  

WM Aracı / Webmaster Forumu

Selamlar,
Aslında bu tanıtım işlerinde çok acemiyim, zaten şuan yaptığım olay ise tanıtımı yapılması gereken ve kendini web işlerinde geliştirmek isteyenlerin, ayrıca ticaret alanında gelir hedefleyenlerin bilmesi gereken bir forumdan söz edeceğim.

 # Biraz Geçmişe değinelim 🙂

2000’li yıllarda web hayatına atıldığımda karşımda sadece sohbet alanları vardı ve ben oralara yöneliyordum açıkçası, yani devre göre hareket ediyordum aslında. O zamanlar Mirc, Chat siteleri popülerdi sadece, her neyse zaman ilerledikçe aklımda ve nette tanıştığım arkadaşlardan duyduğum kelime şu idi ” İnternet Üzerinden Para Kazanmak ” kulağa hoş geliyordu ama ne kadar doğru ve ne kadar güç olma olasılığını kestiremiyordum. Sene oldu 2009, zaman o kadar hızlı akıyordu ki nelerin değiştiğini anlayabiliyordum. Artık web kurulum işlerine girmeyi heves edip bir yerden başlamam gerektiğini içten içe söylüyordum kendime, sohbet ettiğim bir web sitesi vardı o zamanlar 2006 yıllarında kurulmuş olup son zamanlarda yine el değişen hatta boşa düşen bir domain vardı. Harikasin.NET, Sohbet sitesi idi ve sevdiğimden takılıyor boş vaktimi orada değerlendirerek dostluklar ediniyordum. Sürekli biri gelir sessiz sessiz durup çıkardı. Adı AKAY’dı kendisi ile tanışma fırsatım oldu ve tanıştık, kendisi gerçek bir webmaster’dır.

Akay ile tanıştıktan sonra imkanlarını benimle paylaşıp beni geliştireceğine dair söz vermişti, Sözünde durdu ve onun sayesinde bilgi ediniyordum. Bir bebek düşünün nasıl ki yürüme seviyesine geldiğinde kendi ayakları üzerinde durabiliyorsa bende o zamanlar o şekilde ilerledim. Bana bir hoca oldu, imkan sağlar oldu, dost oldu, ailevi problemlerim olduğunda oturup saatlerce sohbet ettik v.s.

Web kurulum alanından biraz ilerleyerek SEO / Arama motoru optimizasyon olayını anlayamaya ve Akay da anlatmaya başladı, kısa zaman içerisinde onu da kavradım ve hatta onunla birlikte ilk paramı da kazanmıştım. O zamanlar alanımızda nam yaparak ismimizi duyurmuştuk, ki müşterilerimiz çoğalmaya başladı.

Araya özel hayatlar, benim evlilik girince Akay’ın da sağlık sorunları nedeni ile netten ayrı kalmasının ardından biraz uzaklaştık, Ama unutmadım tabii o benim ustam ve hocam 🙂

 #  WM aracı / Webmaster Forumu
Her neyse, sene 2011 olmuştu, Akay’ın önerisi ile WM aracı forumunun araçlarını kullanmaya başladım. Bana sunmuş olduğu ÜCRETSİZ araçlar sayesinde web sitemin analizini yapıp, gerekli eksiklerimi gösteriyor ona göre ayarlamalar yapıyordum. Sonra üye olma düşüncesi ile 2012 yılında başvuruda bulundum, o zamanlar onay hemen olmuyor Moderatör onayı gerekiyordu. Başvuru zamanımdan saatler sonra onay aldığıma dair bilgi aldım ve kullanmaya başladım.

wm aracı görselleriYıllar 2012’yi gösteriyordu ve o zamanlar forum paylaşımları değil de genelde araçlar beni ilgilendiriyordu. Bu yüzden bağlılığım daim oldu, kendimi hep eksik görüyor bilgiye susamış biri olmuşçasına forumdaki açılan konuları takip ediyordum. Hani demiştim ya yukarıda ”İnternet üzerinden para kazanmak” diye, o zamanlar olayı anlamadığım için forumda olan olaylardan bir takım manalar çıkardım ve işleyişin nasıl olduğuna dair bilgi edindim.

Aslında İnternetten para kazanma olayı bir çok konu ile eşleştirilebilir. Bunları örnekleştirmek gerekirse eğer şu kategorilerden kazanç sağlamamız mümkündür.

WM Aracı Forum İçerisinde Ticaret Yapmak

 # SEO işleri
 # Tanıtım Yazısı Satışı
 # Reklam Satışı
 # Backlink satışı
 # Grafiker işleri
 # Tema, Acript satışı
 # Danışmanlık
 # Editörlük veya Makale satışı
 # Web sitelerine yorum, konu açma işleri
 # Hosting, Alanadı kaydı işleri
 # Para bozdurma işleri

Yani anlayacağınız hiç bir şeyden anlamasanız da ortama girdiğinizde en kısa sürede kendinizi geliştirerek halk tabiri ile ”İnternet üzerinden para kazanmak” olayını çözmüş oluyorsunuz.

Devam edelim, WM Aracı sadece ticaret alanına hitap etmiyor tabi ki de, acemi bir insanın Webmaster alanında gelişimine de yardımcı oluyor. Nasıl mı ? sunmuş olduğu araçları ve alanlarında profesyonel üyeleri ile attığınız adımınıza destek oluyor.

En aktif ve bilgi kaynağına sahip Wm Aracı forumudur. Şahsım adıma bunu iddia ediyorum, herkesin farklı düşünceleri vardır ama bakış açısı önemli tabii, adı lazım değil diğer forum yetkililerine bir şey yazdığınızda çok af edersiniz de sizi bir şeye sayıp dönüş yapıyorlar mı ?

Wm Aracı forumunda böyle bir olay yok, An itibari ile Yönetici, Moderatör, Kat Moderatörü olarak şu isimler yer alıyor.

 # Yönetici: Nonloser, admin, delphix, Kaan,
 # Moderatör: Psycho, cgrclk, Sinan, utkubrs,
 # Kat Moderatörü: Serkan, Ahmet, Ejder, Barış

Bu isimlerden hangisine yazarsanız yazın, nezaketleri ile alacağınız cevap sizi foruma bağlamaya yetecektir, insanların bir yerde var olarak görülmesi ayrı bir duygudur, var olup yok görülmesi ayrı bir zihniyettir. Bu yüzden değerinizin bilindiği, güvenilir bir alanda olma tercihinizi WM aracı forumundan yapın.

WM Aracı / Webmaster Forumu öyle kısa cümleler ile anlatılacak bir forum değildir, Kazanmak ve gelişmek istiyorsanız eğer yapmanız gereken olay Wm Aracı forumuna üye olmak, üye olarak tüm imkanlarından yararlanabilirsiniz.

İlk satırlarımda dediğim gibi bu tanıtım işlerinden pek anlamam ve acemiyim ki belli de oluyor, Wm aracı forumundan çok kendimi anlattım nasıl oluyorsa 😀 Sağlık olsun diyor, Wm aracı farkını yaşamanız dileği ile esen kalın diyorum.

 ! Ha unutmadan, Aklınıza veya eksik olarak gördüğünüz anlatımlarınızı yorum alanından ilave edebilirsiniz, sonuçta bu yazımızı gören herkes yorumları da görüyor 🙂

URL Bağlantısı: Wm Aracı / Webmaster Forumu

Yazar: Admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

BENZER KONULAR

YORUM YAP


BU YAZIYA 17 YORUM YAPILMIŞ

  Muhammed Barış 23 Temmuz 2016 - 00:11

  Ağabey, wmaracı webmaster portalını çok iyi bir şekilde tanıtmışsın. Baya beğendim, içerik de fena değil aslında. Çok kaliteli bir blog hazırlamışsın, ellerine sağlık.

   Admin 23 Temmuz 2016 - 00:12

   Teşekkür ederim Muhammed, sizler sayesinde Wm aracı forumunu diri, tutacağız 🙂

  Kotil 23 Temmuz 2016 - 00:13

  Bir süre sonra bağımlılık yapan forum..

   Admin 23 Temmuz 2016 - 00:14

   Taha tedavisi nedir 🙂 🙂

  Doğruları Konuşan Adam 23 Temmuz 2016 - 01:50

  Wmaracı ticaretin henüz olmadığı bir yer, ister kabul edin ister etmeyin.

  R10’a bak tasarım desen 2000 li yılların webmaster araçları dersen yine verimli çalışmıyor wmaracındaki gibi fakat r10 webmaster ticaret ortamının kalbidir tek yeridir.

  Orada dönen ticaretin yarısı wmaracında dönüyorsa wmaracı yı başarılı sayarım.

  Konuyu şuraya bağlayacağım r10 ticaret ortamının gerçekten döndüğü yer wmaracı ise yeni yeni veya tam anlamıyla ticaretin oluşmadığı yer.

  Bu yorumum wmaracını kötülemek amacında değil wmaracı keşke ticaretin kalbi olsa ancak bazı şeyler değişmiyor malesef.

  Bu arada blogunu takip ediyorum başarılar hocam 🙂

   Admin 23 Temmuz 2016 - 07:40

   Olaya tarafsız bakmak gerek, r10 da hiç olmadım. Olmak istedim mi ? Bazı zamanlar evet ama şu var, daha düne kadar her hafta kapanmaya maruz kalan ve yönetimin sadece paraya önem verdiği olaya uzak kalmayi tercih ederim.

   Şimdi diyeceksin ki yöneticiler cikarlarına yonelirler, evet buda doğru ama 5 parmağın 5’i aynı olmuyor. Her parmağın işlemi farklı 🙂

   Yorumunu onayladım çünkü eleştiriye açığız 🙂

  emreyildiz 23 Temmuz 2016 - 03:52

  İlk başlarda sadece araştırdığım konularda bilgi almak için giriyordum. Sonra giriş o giriş bağımlı olarak kalmış durumdayım. 🙂

   Admin 23 Temmuz 2016 - 07:35

   Yorum icin tesekkurler emre 🙂

  SizinWeb 23 Temmuz 2016 - 12:51

  Ağzına Sağlık ;Hocam Güzel bir yazı olmuş Bende daha önceleri wmaracının varlığından haberdar ancak üye olmadan gelip gidiyordum sonra üye olup ticaret ve bilgi amaçlı dahada aktif olarak katılım sağlamaya devam ettim.

   Admin 23 Temmuz 2016 - 14:24

   Teşekkür ederim yorum için 🙂

  Kerimcan Çetin 23 Temmuz 2016 - 14:15

  İlk olarak 2015 yılında kayıt olmuştum ve kişisel blog sitem için araştırmalar yapıyordum. Tabi zaman geçtikçe vazgecilmez bir hale geldi ve bilgisayara ilk oturduğumda açtığım ilk sitelerden biri olmaya başladı. Bu serüven 1 sene boyunca hep böyleydi sonra işlerimden kaynaklı kopmalar yaşadım siteden ama aradığımı her aradığımı bulabildiğim bir webmaster sitesiydi, site hakkında fazla bilgi sahibi değildim. Bu makalenizde site hakkında daha çok bilgiler edinmiş oldum ve daha çok tanımış oldum teşekkürler.

   Admin 23 Temmuz 2016 - 14:25

   Teşekkür ederim Kerimcan 🙂

  Furkan Oymak 24 Temmuz 2016 - 23:40

  WMAracı ekmek teknesi gençler üye olun bence. 🙂

   Admin 25 Temmuz 2016 - 13:29

   Öyle furkan, 🙂

  Emre İnal 25 Temmuz 2016 - 13:30

  Başlangışta gerçekten çok hoşuma giden bir forumdu ama daha sonra yöneticelerin siyasi ve dini konularda çok aşırı tarafsız olduklarını gördüm. Siyaset beni ilgilendirmez ama TUIK diyor ki TC vatandaslarının %98,6 sı müslüman ama forumda tam tarafsızlık hakim kılınmaya çalışılıyor bence bu yanlış biz müslüman insanlarız elbette ki ateiste de hristiyana da saygı duyacağız ancak adamın birisi Allah’ın olmadığının kanıtı diye bir konu açtığında ve biz müslümanlar cevap verdiğimizde konuda haklı çıktığımızda konu silinmesi ve yöneticlerin bizleri uyarması pek hoş bir davranış değil. Ben bu konuda yöneticilerin biraz daha dikkatli olmasını istiyorum şahsen. Ama genel olarak bakıldığında bana göre Türkiyenin bir numaralı lider webmaster forumu WMARACI dır.

   Admin 25 Temmuz 2016 - 16:05

   Emrecim selamlar,

   Yorumunu okudum, 2012 den bu zamana kadar bu forumda oldum. Bu tür konulara denk geldim ama senin düşüncenden farklı olaylar oldu.

   Dini ve siyasi tartışma ortamı yaratan konuları kaldirdiklarina şahit oldum, doğru bir karardı neden dersen eğer sana şu şekilde aciklayabilirim.

   Düşün forumda Müslüman, Hıristiyan, Yahudi, Ateist daha nice mezhep ve görüşe sahip insanlar var. Bu tür siyasi yada dini konular açıldığında zarar görecek olan tek taraf wm araci forumudur. Kimi uyarılır, kimi banlanir ama en doğru karar bu tür içeriklerin silinmesi.

   Olaylar bunlardan ibaret, ayrıca wm aracinda yapılan bir haksızlık olsaydı şahsıma inan orada durmazdim. Böyle birşey 5 yıldır yaşanmıyor, yaşanacağını da sanmıyorum. Gerek üyeler ile gerekse de yöneticiler ile gorusmelerimiz hep saygı sevgi çerçevesinde yapılıyor.

   Düşüncem bunlarla sınırlı 🙂

  Ege Beşiroğlu 6 Ağustos 2016 - 01:21

  Her ne kadar forumdan uzaklaştırılsakta; Gerçekten ticaretin ve dürüst kişilerin bulunduğu bir yer.

izmir escort escort bursa escort bursa
porn escort porno masaj salonu porno porno porno porno konya escort