Hoşgeldin Ziyaretçi,
Giriş Yap Üye Ol Facebook İle Giriş
  • Anasayfa
  • Forum
  • Arama
  • Üye Listesi
  • Ajanda
  • Yardım
  • > > > >
     Yorum : 2     Görüntülenme : 586
    Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    1 Ziyaretçi
    Genital Herpes
    16-02-2018, Saat: 21:25,

width=200 height=200

Genital Herpes
    merhaba bir hafta önce genital herpes virüsü taşıdığımı öğrendim ve dünyam başıma yıkıldı. Sanki hayatım bitmiş gibi hissediyorum. Bir aile kurmak, sevmek ve sevilmek hayal oldu artık. Bunu yaşayan ve ilişkileri bozulmamış arkadaşlar varsa lütfen cevap yazın. Çünkü desteğe ihtiyacım var. Psikolojisi bir yandan bacak, bel ve genital ağrılar bir yandan bitirdi beni. Herkese acil şifa diliyorum.
    20-02-2018, Saat: 18:10,

width=200 height=200

Cvp: Genital Herpes
    (16-02-2018, Saat: 21:25)modacikiz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba bir hafta önce genital herpes virüsü taşıdığımı öğrendim ve dünyam başıma yıkıldı. Sanki hayatım bitmiş gibi hissediyorum. Bir aile kurmak, sevmek ve sevilmek hayal oldu artık. Bunu yaşayan ve ilişkileri bozulmamış arkadaşlar varsa lütfen cevap yazın. Çünkü desteğe ihtiyacım var. Psikolojisi bir yandan bacak, bel ve genital ağrılar bir yandan bitirdi beni. Herkese acil şifa diliyorum.

Merhaba ben de yaklaşk 6 ay önce falan öğrendim. Aslında ara ara çıkmıştı ancak önemsememiştim kız arkadaşım bir anormallik olduğunu söyleyince doktora gittim ve banada genital herpes olduğunu söyledi. İlk başlarda ben de yıkılmıştım çünkü bilmeden kız arkadaşım da kapmış olabilirdi onun kan testleri temiz çıktı ama ilişkimizi etkiledi tabi korktu şu an da eskisi gibi değiliz ayrıldık ayrılacağız. Ben de seninle aynı düşüncelere kapıldım nasıl evlenebilirim nasıl aile kurabilirim diye ve tabiki daha fazla kafaya takmaya başladım. Şu an baskılayıcı tedavi uyguluyorum günlük 500 valtrex tabi çok okudum yabancı sitelerden falan neler yapabilirim nasıl daha az atak yaşarım diye yemek düzenimi değiştirdim. Bekar olduğum için vitamin takviyesi alıyorum genelde hazır gıda tükettiğim için. 

Öncelikle psikolojini çok iyi anlıyorum ben başından kaynar sular dökülmesi deyimini bizzat yaşadım yani teşhis konulunca. ilk 3 ay benim için çok zor oldu hem psikolojik olarak kendimle mücadele ettim hem kız arkadaşımı teselli etmeye çalıştım pozitif olmaya çalıştım ama hep negatife döndü. 3 aydan sonra artık alıştım gibi bişey tabi eskisi kadar rahat yaşayamıyorum halen tedirginim ama temizliğe hijyene daha çok önem vermeye başladım. Erkek arkadaşın varsa ve ona bulaşmamışsa ona söylemen gerek bulaştırma riskin herzaman var ve olurda erkek arkadaşına da bulaşırsa ilerde daha mutsuz edebilir sizi yaşadığın zorlukları oda yaşayacak çünkü. Yoksa da eğer herpesli birisiyle bir hayat kurabilirsin. Herpes in hamilelikte bir sorunu yok atak yaşamadığın sürece normal doğumda yapabiliyorsun. Eğer atak yaşarsan sezeryanle alıyorlar bebeği. Karamsarlığa kapılma yani ölümcül bir hastalık değil. Bu arada hiv, hepatit frengi falan onlara da baktır. 

Ağrıların zamanla azalacak özellikle tanı aldıktan sonra artık daha çok dikkat etmeye başlayacaksın en ufak ağrı veya kaşıntıyı herpese bağlayacaksın bu normal. Ben de de ağrı oluyordu kaşıntı hissi falan zamanla daha iyi oldu. Şimdi her duştan sonra melisa yağı, çay ağacı yağı falan sürüyorum kaşıntı hissini gideriyor.

Ve moralin düzelmesi için söylüyorum aşısı üzerine de çalışıyorlar. Aslında Gen -003 diye bir aşı var yüzde 50-70 oranında azaltıyor herpes ataklarını ve bulaştırıcılığını ancak aşıyı geliştiren şirket son klinik çalışmaları durdurdu sanırım yeterli görmediler başarı oranını. Rusya da vitaherpavac isimli bir herpes aşısı var ama çok bilgi bulamadım ben sanırım etkili birşey değil. Halen test aşamasında olan 3 aşı daha var birisi Vical şirketinin, birisi Admedus şirketinin bir diğeri de sanofi şirketinin. Ancak pek başarılı görünmüyorlar. Birde pritelivir isimli bir ilaç var çok etkili olduğunu klinik çalışmalara katılan hastalar yazmıştı forumda okudum (yabancı forum) çok övüyorlardı onunda 2-3 yıl içinde piyasaya çıkması bekleniyor.

Moralini bozma sakın bak en önemli şey senin psikolojik olarak güçlü olman eğer psikolojik olarak zorlanırsan herpes ataklarında sık tekrarlar. Hayatın kime ne getireceği belli olmuyor çok mutlusun herşey laylaylom hop bi bakıyosun hiç bilmediğin hiç düşünmeyeceğin birşey başına geliyor. Mutluluk senin elinde hayatın sonu değil ve beterin beteri var insanlar hiv, hepatit, hpv gibi daha zor hastalıklarla uğraşıyorlar dudağındaki uçuk genital bölgende çıkmış bence yine şükret daha beter şeylerde kapabilirdin ben böyle düşünüyorum. Allah herkese şifa versin zor gerçekten ve biz çok bilinçsizmişiz özellikle cinsel hastalıklar konusunda.
    28-02-2018, Saat: 20:01,

width=200 height=200

Cvp: Genital Herpes
    (16-02-2018, Saat: 21:25)modacikiz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba bir hafta önce genital herpes virüsü taşıdığımı öğrendim ve dünyam başıma yıkıldı. Sanki hayatım bitmiş gibi hissediyorum. Bir aile kurmak, sevmek ve sevilmek hayal oldu artık. Bunu yaşayan ve ilişkileri bozulmamış arkadaşlar varsa lütfen cevap yazın. Çünkü desteğe ihtiyacım var. Psikolojisi bir yandan bacak, bel ve genital ağrılar bir yandan bitirdi beni. Herkese acil şifa diliyorum.

Yalnız siz bu yazıyı kadınlarkulübü.com dan çalmışsınız Wink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus) modacikiz 0 205 16-02-2018, Saat: 21:23
    Son Yorum: modacikiz

Hızlı Menü: