Hoşgeldin Ziyaretçi,
Giriş Yap Üye Ol Facebook İle Giriş
 • Anasayfa
 • Forum
 • Arama
 • Üye Listesi
 • Ajanda
 • Yardım
 • > > > >
   Yorum : 0     Görüntülenme : 301
  Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  Kıyafet seçimini kolaylaştıracak 20 moda tüyosu
  1 Ziyaretçi
  Kıyafet seçimini kolaylaştıracak 20 moda tüyosu
  24-11-2017, Saat: 00:12,
  #1

  width=200 height=200


  Kıyafet seçimini kolaylaştıracak 20 moda tüyosu
  Hafta sonu geldi, çattı. Tasarılarınız var, lakin havanın da soğumasıyla ne giyeceğiniz bir problem. Dolabınızdaki binlerce kıyafet arasından, kıyafet seçemiyorsunuz. Bu vaziyet size tanıdık geldi mi? Bu problemi, kadınlar düzenli olarak yaşıyor. Uplifers olarak giyinmenizi kolaylaştıracak moda ve alışveriş tüyolarını sizler için derledik.
  1. Dolabınızdan daha önceki kıyafetlerinizi çıkarın
  daha%20%C3%B6nceki-k%C4%B1yafetler-294x300.jpg
  Başlamanız şart olan nokta; dolabınıza şöyle bir göz atıp, giymediğiniz ve daha önceki kıyafetlerinizi çıkarmak. Bu vaziyeti kendiniz için bir oyun haline kazancın. Dolabınızı en sevdiğiniz mağaza olarak hayal edin ve kendinize şu suali mesele: “Hangilerini satın alırdım?” Seçtikleriniz dışındaki her şeyi bir kenara ayırın. Dolabınız düzenli olursa, giyinmeniz ve kıyafet seçmeniz daha kolaylaşacaktır. Ayırdığınız kıyafetleri atmak yerine, ihtiyacı olan insanlara bağış yapabilirsiniz.
  2. Özel günler için alışveriş yaparken, tasarılı oluntecr%C3%BCbe%20etmek-225x300.jpg
  Bir düğüne veya şık bir çağrıya çağrılıysanız, saatlerce kıyafet aramanız kaçınılmaz. Hem giyeceğiniz kıyafetten mesut olmak hem de kıyafet seçiminizi kolaylaştırmak için alışverişe giderken, saçınız ve makyajınız yapılı olsun. Ayrı olarak, çağrıda giyeceğiniz ayakkabı da yanınızda olsun. Böylelikle, kafanızda canlandırmak zorunda kalmazsınız ve seçmek daha kolay olur.
  3. Kaşmir bir kıyafet alırken kaliteli olduğuna emin olun

  Kaşmir değişik şekillerde işlenebildiği için, fark etmeden çok para ödeyip düşük kalitede kaşmir bir kıyafet satın alabilirsiniz. Ancak, kaşmirin kaliteli olup olmadığını anlamak için dikkat edebileceğiniz iki nokta var. Evvela kalın örgülü olmasına dikkat edin. İkinci olarak da esnetmeyi deneyin – şayet esnerse kaliteli kaşmir demektir. Kaşmir bir parça alıyorsanız, çok para ödemeniz kaçınılmaz. Bu yüzden, şayet kıyafetinizin kötü duruma gelmesini istemiyorsanız, soğuk suda elde yıkayın.
  4. Yeni ayakkabıları acı çekmeden esnetin
  Ayakta olan nasırlar ve yaralar gününüzü mahvedebilir. Bu yaralar ve nasırlar genelde topuklu ayakkabı giyince alana gelir. Bunları önlemek için bir sürü yol tecrübe etmiş olabilir fakat işe yarayan bir yol bulamamış olabilirsiniz. Fakat, tecrübe etmiş ve işe yarayan bu yola inanamayacaksınız; ayakkabıları buzluğa koymak. Evet yanlış okumadınız. Buzdolabı torbalarını suyla doldurup, ayakkabının içine koyuyorsunuz. Daha sonra, ayakkabıları alıp bir gece süresince buzlukta bekletiyorsunuz. Sonrası sabah, ayakkabılar esnemiş oluyor.
  5. Kıyafetlerinizi eğlenceli hale kazancın

  Gün içinde kıyafet seçimine harcadığınız vakiti eğlenceli aksesuarlar kullanarak azaltabilirsiniz. Nasıl mı? Giysinizin üstüne kolye yerine, papyon takabilirsiniz. Papyon hemen hemen her kıyafetle kombinlenebilir. Ayrı olarak, işten çıkıp ehemmiyetli bir yemeğe gidecekseniz ve yanınızda topuklu ayakkabınız yoksa şık küpeler takıp, geceye hazır olabilirsiniz.
  6. Mont alırken dikkatli olun
  Mont ve blazer ceket alırken dikkat faktörüz şart olan tek bir şey var; omuzlarınıza oturması. Çok dar veya çok bolsa, mağazada bırakın. Montları ve ceketleri daraltmak çok zordur ve şayet üstünüze tam oturmazsa güzel durmaz.
  7. Dekolteli kıyafetler seçerken dikkatli olun

  Dekolteli kıyafetler seçerken bir kaideye uymanız gerekiyor; yalnızca cildinizin tek bir bölgesinin gözükmesi. Sözgelimi, eğer göğüs dekolteli bir üst giyiyorsanız, altınıza mini etek giymeyin. Unutmayın ki seksi görünmek ve kendinizi güzel hissetmek dekoltenizle doğru orantılı değildir.
  8. Kendinize prenses gibi davranın
  Güzel görünmek sıhhatli olmakla çok ilgilidir. Her gün kesinlikle kendinize dinlenmek için vakit ayırın. Gününüz ne kadar yoğun olursa olsun, iyi bir uyku çekmelisiniz. Güzellik uykusu kavramı aslında yalan değil. Kendinize kaliteli ipek bir çarşaf alın ve her gece mutlaka iyi bir uyku çektiğinize emin olun.
  9. Vücut tipinize uygun kıyafetler seçin

  Etrafınızdaki kimi insanların çok kolay kıyafet seçiyor olması sizi kıskandırıyor mu? Aslında o insanların yaptıkları tek şey giyecekleri kıyafet üstünde dikkatli düşünmek. Vücut tipinizi anlayın ve ona uygun kıyafetler seçin. Sözgelimi, V yaka üstler giymek gövdenizi daha uzun gösterir.
  10. Kendinize uygun bir kot pantolon edinin
  Kot her sene ve her sezon büyük markaların koleksiyonlarında mutlaka gördüğümüz bir parça. Bu yüzden, mutlaka dolabınızda bir kotunuzun olması gerekiyor. Fakat, modaya uygun bu arada da üstünüze tam oturan kot pantolon bulmak düşündüğünüzden de zor olabilir. Kot pantolon almanın ilk kaidesi; eğer azıcık dahi olsa size büyük geldiğini düşünüyorsanız netlikle bir küçük bedenini alın. Unutmayın ki, kotlar bir iki yıkamadan sonra esner. Ayrı olarak, hanenizde bir tutkal silahı bulundurun. Böylelikle, pantolonunuzdan sıkıldığınız zaman üzerini fark süslerle süsleyebilirsiniz.
  Terziye götürmeden önce mutlaka iki defa yıkadığınıza emin olun. Pantolonların paçaları ayakkabının üst bölümüne kadar gelmeli. Buna göre paça boyunuzu ayarlayabilirsiniz.
  11. Makyaj ve deodorant kirlerine karşı dikkatli olun

  Makyaj ve deodarant kirleri hem görüntünüzü mahvedebilir hem de yıkaması çok zor olabilir. Bu kirlere karşı her ne kadar dikkatli olsak ta bazen fark etmeden belirebiliyorlar. Daha pahalı kumaşlarda bu lekeler oluşunca, sadece kirli bölümü ılık suda elinizde yıkayın. Ayrı olarak, çoğu kir hatıranda ıslak mendille müdahale edildiğinde çıkar.
  12. Cesaretli renklerde aksesuarlar kullanın
  Giydiğiniz kıyafeti kişiselleştirmek ve size özel kılmak için aksesuarlar seçenek edebilirsiniz. Seçtiğiniz aksesuarlar sizin tarzınızı yansıtır. Eğer çoğu kıyafetiniz daha soluk ve nötr renklerden oluşuyorsa, göz alıcı renklerde aksesuarlar kullanarak kıyafetinize değişik bir hava katabilirsiniz. Ayrı olarak, farklı kumaşları ve materyalleri de birbiriyle kombinlemekten çekinmeyin. Özgür olun.
  13. Kombinlerinizde atkı kullanın
  atk%C4%B1-300x225.jpg
  Aksesuarlardan söz etmişken, en güvenli ve kullanışlı olandan söz etmeden edemeyeceğiz; atkılar. Farklı renklerde, şekillerde, kumaşlarda ve tarzlarda binlerce atkı bulabilirsiniz. Size uygun olanları seçin ve kıyafetlerinizle kombinleyin. Atkı kullanmak bir kıyafetinizin tarzını hatıranda değiştirebilir. Bu yüzden doğru atkıyı seçtiğinizden emin olun.
  14. Arkadaşlarınızla gece çıkacağınız vakit rahat kıyafetler seçin
  Arkadaşlarınızla konsere, bir şeyler içmeye ve bir gece kulübüne mi gidiyorsunuz? Şayet doğru kıyafeti seçmezseniz gece süresince çok zorlanabilirsiniz. Bu vaziyet da eğlencenizi etkileyebilir ve gecenizi zehir edebilir. Evvela, rahat ayakkabılar seçin ve kıyafetinizi ona göre ayarlayın. Kıyafetlerinizin üstünüze tam oturduğuna, askınızın düşmediğine veya pantolonunuzun bol gelmediğine emin olun. Ayrı olarak, modacılar, asılacak bir çanta seçenek etmenizi öneriyor. Böylelikle elleriniz boş kalır ve sizde eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.
  15. Kendinize dur demeyi öğrenin
  dur-demek-300x195.jpg
  Alışveriş yapmanın en zor bölümü kendinize yeter demek. Ancak, şayet tasarılı bir şekilde alışverişe giderseniz kendinizi durdurabilirsiniz. Tıpkı market alışverişine gider gibi, kıyafet alışverişine giderken de ihtiyacınız olan şeylerin bir listesini yapın. İkinci adım olarak, indirim vakitlerini kovalayın. Ancak, bir şeyi yalnızca ucuz diye almayın. Listenize bağlı kalmanız çok ehemmiyetli. Ayrı olarak, kaliteli olan kıyafetleri seçmeye dikkat edin. Şayet bir parçanın ücreti çok geldi diye kararsız kalırsanız kesinlikle kalitesini kontrol edin ve ona göre alın.
  16. Kıyafeti almadan önce her tarafını iyice kontrol edin
  Alışverişinizi aceleye getirmemeye çalışın. Ayna karşısında kıyafet üstünüzdeyken her tarafına iyice bakın. Şayet kendinizi seksi ve rahat hissediyorsanız, düşünmeden alın. Ayrı olarak, bir takım kumaşlar gün ışığında iç gösterebilir. Bu yüzden emin olmak için değişik ışıklar altında bakmakta yarar var.
  17. Fark tarzda kıyafetler deneyin
  tarz-300x197.jpg
  Dolabınızda hep aynı tarzda kıyafetlerin olması sizi giderek bayabilir. Aksesuarlarınızda veya kıyafetlerinizde fark tarzlara kaçmak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Dolabınızda hiç olmayan renkte bir şeyler alın veya fark bir makyaj stili deneyin.
  18. Kemer takın
  Doğru kemeri takmak kıyafetinizi daha güzel gösterebilir. Bu arada, kemeri doğru şekilde kullanırsanız beliniz daha ince gözükür. Kemerinizi kıyafetinizden değişik bir materyalden seçin. Böylelikle kemer ortaya çıkar ve kıyafetiniz daha şık ve eğlenceli gözükür.
  19. Ara ara maskülen kıyafetler giymekten çekinmeyin

  Çoğu erkek kıyafeti, kadın kıyafetlerine göre çok daha rahat. Bu yüzden ara sıra maskülen kıyafetler seçenek etmekte hiç bir mahzur yok. Ama erkeksi kıyafetler derken, bol parçalardan söz etmiyoruz. Üzerinize tam oturan kadınlar için dikilmiş kimi elbise alın. Takım elbiseyle hem seksi hem kuvvetli hissedebilirsiniz.
  20. Yanınızda fazla kıyafet bulundurunleke-300x255.png
  Ne kadar dikkatli olursanız olun, kazalar olabilir. Saniyeler içinde üzerinize bir şey dökülebilir ve kıyafetiniz mahvolabilir. Buna hazırlıklı olmak için yanınızda her zaman fazladan bir elbise bulundurun. Büronuzda bir çekmecede fazladan bir gömlek bulundurmak bu tarz kazalara karşı hazırlık olmanızı sağlar.


  Konu ile Alakalı Benzer Konular
  Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
    Moda-StilAlışveriş Akıllı alışveriş için 14 tüyo modacikiz 0 288 24-11-2017, Saat: 00:14
  Son Yorum: modacikiz

  Hızlı Menü: