sac-ekimi

Çağımızın Sorunu Saç Ekimi

Çağımızın Sorunu Saç Ekimi

Günümüzde özellikle erkeklerin en büyük sorunlarının başında gelen saç dökülmesi, seyrek saç veya kellik, genç ya da yaşlı her kesimi olumsuz etkileyebiliyor. Bilhassa kişinin özgüvenini olumsuz etkileyen bu durumdan kurtulmanın en etkili yolu saç ekimi olarak göze çarpıyor. Saç ektirme bir estetik operasyondur. Biraz açmak gerekirse kişinin kendi saçlarının yoğun olan bölgesinden saç kökleri alınıp, saç kaybı olan bölgeye nakledilmesi işlemine saç ekimi denir.

Saç dökülmesinde; genetik, aşırı kilo alma veya verme, yaşlanma, ilaç kullanmaya bağlı yan etkiler, kadınlarda hamilelik ve emzirme dönemlerindeki metabolizmanın değişikliği, saç dökülmesini tetikleyici unsurların başında gelir. Aslında saç ektirmek zorunda bırakan en büyük sebep, kullandığımız saç için kozmetik ürünlerdir. Bu ürünler saçımıza zara veren yıpratan ve daha sonrada dökülmesine neden olan başlıca sebeptir. Bitkisel ilaçlar, bitkisel sabunlar ya da şampuanlar gibi saç dökülmesini önlemek ve saçı yoğunlaştırmaya çalışmak pek bir sonuç vermemekte ve kalıcı çözümler değildir. Teknoloji ve tıbbın bu konudaki ilerleyişi tartışılamaz boyutlardadır. Saç ekimi yöntemi sayesinde, yüzde 90 kesin ve kalıcı sonuç elde edilmiştir. Çünkü yapılan işlemde kişinin hayatı boyunca asla dökülmeyecek ve uzamaya devam eden saç bölgesinden saçlar alınıp nakil edilir. Bu bölgeden alınan saçlar, saçsız bölgeye nakledilince saçın genindeki uzama özelliği devam edeceğinden sorun ortadan kalkmış olur. Saç ekimin değişik birçok yöntemi vardır. Tepeye ve şakaklara saç ekimi, öne sıkılaştırma, fut saç ekimi, fue saç ekimi, protez altına saç ekimi, yanık izine saç ekimi, sentetik saç ekimi, vücut ve sakal kılından saç ekimi, 3 seans fut üstüne fue saç ekimi bunlardan bazılarıdır. Saç ekimi operasyonu süreci geçiren kişi, dikkatli beslenmeli ve protein ihtiyacını tam olarak karşılamalıdır. Doktorun söylediği nakil öncesi ve sonrası tüm kurallara uymak en önemli faktörlerdendir.

Saç ekiminde asıl en önemli olan konu, saç ekimi yapan kişidir. Bu kişinin doğru kişi olması ve işinde profesyonel olması ile ancak kesin sonuç elde edilir. Saç ekiminde başarılı sonuç almak için ön muayenede doğru tespit ve sonrasında çok dikkatli bir uygulama şarttır. İhtiyaç olan saç sayısı, seans sayısı, ekim biçimi ve yeri çok dikkat ve bilgi gerektiren unsurlardı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir